ŻYWA LEKCJA PRZYRODY – PŁAZY

23 lutego Gminne Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech wzięło udział w żywej lekcji przyrody. Żaba jest bohaterką wielu opowiadań, wierszy i piosenek. Ale tym razem wraz z innymi płazami była bohaterką lekcji przyrody na żywo w naszym żłobku. Maluszki mogły poznać zwyczaje, sposoby odżywiania, rozmnażania i środowisko życia tych kręgowców. Dzieci dowiedziały się, że zmiennocieplne płazy dzielimy na ogoniaste i bezogonowe. Prowadząca zaprezentowała okazy tych zwierząt: salamandrę plamistą, kumaka, rzekotkę japońską oraz ropuchę. Okazy te pochodzą z różnych stron świata. Podczas tej lekcji dzieci mogły usłyszeć dźwięki wydawane przez żaby i kumaki. Żywa lekcja przyrody cieszyła się dużym zainteresowaniem i dostarczyła dzieciom

Czytaj dalej ŻYWA LEKCJA PRZYRODY – PŁAZY

Wizyta teatrzyku „Krak Art” z Krakowa

11 stycznia gościł u nas teatrzyk „Krak Art” z Krakowa, który przedstawił nam historie „Calineczki”.
Spektakl teatralny oparty na znanej baśni J.Ch.Andersena, który przeniósł nasze dzieci w magiczny świat małych stworzeń.

Baśń opowiada o maleńkiej dziewczynce zrodzonej z kwiatu. Za sprawą ropuchy spotyka na swej drodze różne zwierzęta, by na koniec trafić do krainy elfów. Dzieci towarzysząc Calineczce w jej podróży uczą się , jak być dobrym, nieść pomoc potrzebującym, a także uwrażliwiają się na przyrodę i poznają świat braci mniejszych.

Ten spektakl był niezapomnianym przeżyciem, które dostarczyło najmłodszym niezwykłych wrażeń.

Czytaj dalej Wizyta teatrzyku „Krak Art” z Krakowa

Magiczny dywan

MAGICZNY DYWAN

W Gminnym Centrum Opieki nad Dziećmi do lat trzech została zamontowana nowa interaktywna pomoc dydaktyczna, o której marzyliśmy od dawna-Magiczny dywan. To multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Pozwala bawić się, rywalizować, a przy okazji uczyć się całej grupie dzieci. Pobudza wyobraźnię, integruje i pozwala pozbyć się nadmiaru energii . Dzięki różnorodnym zasobom dołączonym do Dywanu można go wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Magiczny dywan to nie tylko interaktywna podłoga łącząca w sobie multimedia z aktywnością  ruchową, ale przede wszystkim atrakcyjna  pomoc dydaktyczna z bogatą ofertą gier, zabaw, quizów i aranżowanych sytuacji edukacyjnych nakierowanych na wspomaganie rozwoju psychofizycznego dziecka z uwzględnieniem podstawy programowej wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego.

Dzieci przeżywają wspaniałe przygody podczas korzystania z tego urządzenia: skaczą po kamieniach, sprzątają jesienny park, , pluskają się w „wirtualnej” rzece, grają w piłkę nożną , tenis, poznają instrumenty , zbierają dobre emocje oraz wiele innych

„Magiczny dywan” czeka na dalsze zabawy z odkrywcami z naszego żłobka.